ΔράσειςΕκπαιδευτικά προγράμματα

Συμμετοχή στα προγράμματα «Αθλητική Εκδρομή» και «Γνώρισε κι εσύ τα Ολυμπιακά Αθλήματα»

Στις 12/05, 16/05 και 24/05 οι τάξεις Δ ’και Ε’, Γ’ και ΣΤ’, Α’ και Β’ αντίστοιχα, επισκέφτηκαν το Παγκρήτιο Στάδιο και παρακολούθησαν τα προγράμματα «Αθλητική Εκδρομή» και «Γνώρισε κι εσύ τα Ολυμπιακά Αθλήματα». Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να διασκεδάσουν, συμμετέχοντας σε πρωτότυπες αθλητικές δραστηριότητες και να γνωρίσουν από κοντά ολυμπιακά αθλήματα όπως, ξιφασκία, ενόργανη, δρόμους, άλματα, επιτραπέζια αντισφαίριση και τοξοβολία.

Κατά τη διάρκεια της Ολυμπιακής εβδομάδας (16-20/05) οι μαθήτριες και μαθητές της Γ’ τάξης  μετά από την επίσκεψη τους στο Παγκρήτιο Στάδιο και τη διαδικτυακή συνάντηση που είχαν με την Ελληνίδα πρωταθλήτρια του βάδην, Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, αποτύπωσαν τις σκέψεις τους για τους Ολυμπιακούς Αγώνες μέσα από τις ζωγραφιές τους.